Program „Blisko" - Forum Partnerów

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
26 czerwca 2024

W dniu 25 czerwca br. w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Władysława Strzemińskiego przy ul. 11 Listopada  w Koluszkach odbyło się Forum Partnerów projektu „Wzmocnienie roli Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koluszkach”, realizowanego w ramach dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

W wydarzeniu wziął udział Dyrektor Archiwum Państwowego w Łodzi Pan Bartosz Górecki, Kierownik Oddziału V popularyzacji zasobu archiwalnego w APŁ Pan Wojciech Kowaluk oraz starszy kustosz APŁ Anna Kaniewska. Spotkanie to zainaugurowało uczestnictwo Archiwum Państwowego w Łodzi, jako jednego z partnerów projektu.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 to wieloletni program rządowy, realizowany we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Biblioteką Narodową, Instytutem Książki oraz Narodowym Centrum Kultury. Zadania dofinansowane z Programu obejmują m.in.: działania związane z podnoszeniem kompetencji pracowników bibliotek, związanych z rozpoznawaniem potrzeb lokalnych społeczności oraz potencjału kulturowego mieszkańców, budowanie i wzmacnianie lokalnych partnerstw na rzecz rozwoju czytelnictwa, wymianę doświadczeń z innymi beneficjentami w skali kraju, opracowanie i realizację ścieżki rozwoju biblioteki jako „trzeciego miejsca”.

Autor: AKa

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Program „Blisko

    Program „Blisko" – Forum Partnerów, fot. A. Kaniewska.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2024-06-26
Data publikacji:2024-06-26
Osoba sporządzająca dokument:AKa
Osoba wprowadzająca dokument:Anna Kaniewska
Liczba odwiedzin:255