IX Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Oblicza wojny"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
5 czerwca 2024

W dniach 6–7 czerwca 2024 r. w Instytucie Historii Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. A. Kamińskiego 27a odbędzie się IX Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Oblicza Wojny”. To cykl interdyscyplinarnych konferencji naukowych, które prezentują wyniki badań nad problematyką wojen i wojskowości, od starożytności po czasy współczesne. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest „Wojna – progres czy stagnacja?”.

Organizatorami wydarzenia są: Wydział Filozoficzno-Historyczny Uniwersytetu Łódzkiego, Archiwum Państwowe w Łodzi oraz Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Łodzi.

Pierwszego dnia konferencji, podczas uroczystości otwarcia wystąpi Dyrektor Archiwum Państwowego w Łodzi Pan Bartosz Górecki. Po wykładach inauguracyjnych odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po wystawie pt. „Naczelnik Kościuszko. Życie – działalność – apoteoza” przeprowadzone przez jej autora starszego kustosza Tomasza Walkiewicza.

W ramach odbywających się tego dnia paneli wystąpi kustosz Piotr Czekaj z referatem pt. „Obraz miast królewskich Mazowsza Płockiego po potopie szwedzkim".

Więcej informacji oraz pełen program konferencji: https://www.obliczawojny.uni.lodz.pl/

Wstęp dla słuchaczy wolny.

Autor: AKa

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Plansza tytułowa wystawy Naczelnik Kościuszko. Życie – działalność – apoteoza

    Plansza tytułowa wystawy Naczelnik Kościuszko. Życie – działalność – apoteoza

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2024-06-05
Data publikacji:2024-06-05
Osoba sporządzająca dokument:AKa
Osoba wprowadzająca dokument:Anna Kaniewska
Liczba odwiedzin:295