Archiwum Państwowe w Łodzi

Strona główna

Aktualności

Powiększ zdjęcie

Promocja książki "Lance do boju, szable w dłoń..." oraz "Bitewnika 1920"

7 sierpnia 2020

W dniu 7 sierpnia w Polskim Radiu Łódź odbyła się promocja wydawnictw Archiwum Państwowego w Łodzi: "Lance do boju, szable w dłoń… Wojna polsko-bolszewicka w materiałach propagandowych ze zbiorów Archiwum Państwowego w Łodzi", autorstwa Anny Kaniewskiej, Wojciecha Kowaluka, Tomasza Walkiewicza oraz "Bitewnika 1920" pod redakcją Piotra Zawilskiego i Zbigniewa Janeczka. O nowych publikacjach przygotowanych w ramach obchodów 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej opowiedzieli Dyrektor Archiwum Państwowego w Łodzi Piotr Zawilski oraz dwoje autorów Anna Kaniewska i Tomasz Walkiewicz.

W.K.
Czytaj więcej o: Promocja książki "Lance do boju, szable w dłoń..." oraz "Bitewnika 1920"
Powiększ zdjęcie

1920. Łodzianie w wojnie polsko-bolszewickiej

6 sierpnia 2020

W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą Bitwy Warszawskiej Archiwum Państwowe w Łodzi przygotowało w oparciu o materiały archiwalne ze swojego zasobu wystawę wirtualną pt. 1920. Łodzianie w wojnie polsko-bolszewickiej. Zaangażowanie mieszkańców naszego miasta w konflikt zbrojny Polski z Rosją Sowiecką sto lat temu omawia dodatkowo artykuł poprzedzający ekspozycję archiwaliów. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia materiałów archiwalnych i lektury tekstu.

TWA
Czytaj więcej o: 1920. Łodzianie w wojnie polsko-bolszewickiej
Powiększ zdjęcie

Bitewnik Łódzki 1920

6 sierpnia 2020

W siedzibach Archiwum Państwowego w Łodzi dostępny jest nowy numer Bitewnika Łódzkiego. Jest on poświęcony wojnie polsko-bolszewickiej.

W.K.
Czytaj więcej o: Bitewnik Łódzki 1920

Zawiadomienie

1 sierpnia 2020

Uprzejmie informujemy, że czytelnia w budynku przy al. Kościuszki 121 od dnia 5 sierpnia 2020 roku (środa) z powodu remontu będzie nieczynna do odwołania. Za utrudnienia przepraszamy.

W sprawach udostępniania akt prosimy o kontakt z czytelnią przy pl. Wolności 1, tel. (42) 632-62-01 w. 23.

Czytaj więcej o: Zawiadomienie