Archiwum Państwowe w Łodzi

Strona główna

Aktualności

Powiększ zdjęcie

12 numer Bitewnika Łódzkiego 1914

14 listopada 2018

Ukazał się kolejny numer bezpłatnego "nieregularnika okolicznościowego" poświęconego popularyzacji wiedzy o wydarzeniach I wojny światowej w regionie łódzkim, pod redakcją Michała Jagiełło, Zbigniewa Janeczka i Piotra Zawilskiego. Periodyk, zawierający m.in. kopie dokumentów z zasobu Archiwum Państwowego w Łodzi, wydano przy wsparciu finansowym Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych. Czasopismo jest dostępne bezpłatnie m.in. w siedzibie Archiwum Państwowego w Łodzi.

W.K.
Czytaj więcej o: 12 numer Bitewnika Łódzkiego 1914
Powiększ zdjęcie

Lekcje archiwalne dla uczniów w APŁ

30 października 2018

W dniach 22 i 29 października 2018 r., w sali konferencyjno-wystawienniczej APŁ przy pl. Wolności 1, odbyły się zajęcia archiwalne pt. „Tadeusz Kościuszko – polski bohater narodowy”. Podczas zajęć kustosz Archiwum, Tomasz Walkiewicz, przedstawił życie i działalność Tadeusza Kościuszki oraz tradycje obchodów uroczystości kościuszkowskich w XIX i XX w. Wyjaśnił również fenomen popularności Tadeusza Kościuszki w społeczeństwie polskim.

TWA
Czytaj więcej o: Lekcje archiwalne dla uczniów w APŁ
Powiększ zdjęcie

Zebranie naukowe APŁ

9 października 2018

W dniu 5 X 2018 r. w Archiwum Państwowym w Łodzi odbyło się kolejne zebranie naukowe. Referat pt. Od Sarajewa do „Cudu nad Wisłą” – działalność popularyzatorska Archiwum Państwowego w Łodzi w latach 2009-2018 przedstawił kustosz Tomasz Walkiewicz.

AD
Czytaj więcej o: Zebranie naukowe APŁ