Archiwum Państwowe w Łodzi

Strona główna

Aktualności

Powiększ zdjęcie

Literacka Gra Miejska „Recepta na Bestseller”

18 października 2019

W październiku Łódź opanowało „literackie szaleństwo”, po jej ulicach oraz miejscach związanych z łódzką literaturą, zaczęli chodzić mieszkańcy miasta, którzy zbierają materiały do swojego wielkiego dzieła.

AGJ
Czytaj więcej o: Literacka Gra Miejska „Recepta na Bestseller”
Powiększ zdjęcie

Konferencja „Archiwa Kościelne w Niepodległej Polsce”

17 października 2019

W dniach 14-16 października 2019 r. w Łodzi odbyła się konferencja pt. "Archiwa Kościelne w Niepodległej Polsce".  Była ona podzielona na sześć paneli. Pierwszy dotyczył archiwów po odzyskaniu niepodległości, drugi zbiorów archiwalnych w Polsce 100 lat po odzyskaniu niepodległości, trzeci archiwów kościelnych za granicą i w kraju, czwarty zagadnień i problemów metodycznych, piąty zagadnień prawnych i finansowych i szósty popularyzacji zasobu archiwalnego. 

W.K.
Czytaj więcej o: Konferencja „Archiwa Kościelne w Niepodległej Polsce”
Powiększ zdjęcie

Zajęcia w APŁ

9 października 2019

W dniu 8 października 2019 r. w siedzibie Archiwum Państwowego w Łodzi przy Pl. Wolności 1, starszy kustosz Agnieszka Janik przeprowadziła, z uczniami klas VII-VIII ze Szkoły Podstawowej nr 71 w Łodzi, lekcję w formie pogadanki, wzbogaconą prezentacją multimedialną pod tytułem: „Łódź – miasto kominów”. W czasie lekcji młodzież zapoznała się z historią Łodzi. Dowiedzieli się także na przykładzie dziejów wybranych łódzkich fabryk, dlaczego nasze miasto nazywano kiedyś miastem kominów.

AGJ
Czytaj więcej o: Zajęcia w APŁ