Archiwum Państwowe w Łodzi

Strona główna

Aktualności

Powiększ zdjęcie

Fotorelacja z Międzynarodowego Dnia Archiwów w APŁ

12 czerwca 2018

W dniu 9 czerwca 2018 r.  w Archiwum Państwowym w Łodzi z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów odbył się wernisaż wystawy "Osiedle Montwiłła-Mireckiego w Łodzi - początki". Poniżej prezentujemy fotorelację z uroczystości.

W.K.
Czytaj więcej o: Fotorelacja z Międzynarodowego Dnia Archiwów w APŁ
Powiększ zdjęcie

Zajęcia w APŁ

5 czerwca 2018

W dniu 4 czerwca br. w Archiwum Państwowym w Łodzi odbyły  się zajęcia dla uczniów następujących szkół: XXVI LO w Łodzi, XXV LO w Łodzi, Publiczne Gimnazjum nr 28 w Łodzi oraz Zespół Szkół Rzemiosła w Łodzi. Spotkanie odbyło się w ramach projektu Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego „Łódź literami malowana”, celem którego jest popularyzacja publikacji dotyczących naszego miasta w tym literatury pięknej i popularnonaukowej, wspomnień, biografii oraz artykułów prasowych. Temat spotkania brzmiał „Łódź w latach 1914-1920 w dokumentach i publikacjach”.

ADr
Czytaj więcej o: Zajęcia w APŁ
Powiększ zdjęcie

Międzynarodowy Dzień Archiwów w APŁ

23 maja 2018

W związku z Międzynarodowym Dniem Archiwów Archiwum Państwowe w Łodzi organizuje w dniu 9 czerwca w 2018 r.  w godzinach 1000 -1800 wystawę pt.: „Osiedle Montwiłła-Mireckiego w Łodzi - początki”.

AGJ
Czytaj więcej o: Międzynarodowy Dzień Archiwów w APŁ