Archiwum Państwowe w Łodzi

"Niedopowiedziana Historia. Karty pocztowe z getta łódzkiego"

23 grudnia 2015

Nasza najnowsza publikacja - Niedopowiedziana Historia. Karty pocztowe z getta łódzkiego - zainteresuje tych, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś o historii gett prowincjonalnych i o losach zwykłych ludzi w gettach mieszkających.

Książka zawiera opracowanie 30 kart pocztowych, zatrzymanych przez cenzurę w getcie w Łodzi kierowanych na teren powiatu sieradzkiego. Zostały transkrybowane przetłumaczone na język polski i na język angielski. W publikacji zostały ułożone w układzie alfabetycznym miejscowościami, do których były kierowane, czyli do Sieradza, Szadku, Warty, Zduńskiej Woli, Złoczewa. Każda grupa pocztówek poprzedzona została krótką historią getta.
Całość została opracowana przez Adrianę Bryk.
Tłumaczenie na język angielski Elżbieta Czajka.
Publikacja ta została zaprezentowana w Zduńskiej Woli na spotkaniu Klubu Grota Roweckiego i przyjęta została z dużym zainteresowaniem. Jednakże mamy zamiar jeszcze się z Państwem spotkać i pokazać najmłodszy owoc naszej pracy. Już dziś zapraszamy 20 stycznia 2016 r. na Dni Judaizmu w Sieradzu oraz 8 lutego 2016 r. do Centrum Dialogu im. Marka Edelmana. W styczniu będziemy tę książkę promować również w Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola.

Autor: A.B.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-12-23
Data publikacji:2015-12-23
Osoba sporządzająca dokument:A.B.
Osoba wprowadzająca dokument:Wojciech Kowaluk
Liczba odwiedzin:2329