Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych Archiwum Państwowe w Łodzi wprowadziło klauzulę informacyjną, która jest dostępna na stronie BIP APŁ.

Zajęcia archiwalne w APŁ

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
24 marca 2015

W dniu 23 marca br. pracownię naukową APŁ przy al. Kościuszki 121 odwiedzili studenci II roku historii sztuki Uniwersytetu Łódzkiego - uczestnicy ćwiczeń prowadzonych przez dr. Błażeja Ciarkowskiego z historii architektury XIX w. Dla studentów zostały zorganizowane godzinne zajęcia archiwalne w trakcie których mogli zapoznać się z historią Archiwum Państwowego w Łodzi, jego zadaniami i zasobem. 

Szerzej omówione zostały materiały archiwalne dotyczące architektury i urbanistyki oraz związane z nimi pomoce ewidencyjno-informacyjne. Prelekcji towarzyszył pokaz oryginalnej dokumentacji technicznej z XIX wieku oraz ikonografii przedstawiającej zabytki łódzkiej architektury. Zajęcia poprowadził starszy archiwista Tomasz Walkiewicz.

Autor: TWA

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-03-24
Data publikacji:2015-03-24
Osoba sporządzająca dokument:TWA
Osoba wprowadzająca dokument:Wojciech Kowaluk
Liczba odwiedzin:1747