Archiwum Państwowe w Łodzi

Rozstrzygnięcie konkursu genealogicznego "Ja i moja Rodzina"

23 maja 2016

W Archiwum Państwowym w Łodzi w dniu 19 maja 2016 r. odbyło się posiedzenie jury konkursu pt. Ja i moja Rodzina”, organizowanego przez: Archiwum Państwowe w Łodzi (APŁ), Naczelną Dyrekcję Archiwów Państwowych w Łodzi oraz Towarzystwo Genealogiczne Centralnej Polski (TGCP). Konkurs został ogłoszony w styczniu 2016 r. i był skierowany do uczniów szkół podstawowych kl. IV-VI oraz gimnazjów. W okresie od 1 do 15 maja br. zostało przyjętych 179 prac konkursowych w dwóch kategoriach. W kategorii I (szkół podstawowych) przyjęto 132 prace, natomiast w kategorii II (gimnazjów) – 47. Po sprawdzeniu nadesłanych prac okazało się, że 21 nie spełniało warunków konkursu (16 +5), co dyskwalifikowało je z udziału w konkursie. Ostatecznie ocenie zostało poddanych 158 prac.

W wyniku obrad jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

w kategorii I tzn. prac uczniów szkół podstawowych:

Pierwszą nagrodę dla Anny Rybczyńskiej, Szkoła Podstawowa nr 2 w Strykowie, kl. VI;

Drugą nagrodę: Izabeli Żak, Szkoła Podstawowa nr 11 w Łodzi, kl. Vb;

Jury postanowiło przyznać dwie równorzędne trzecie nagrody dla:

Wiktora Kwasiborskiego, Szkoła Podstawowa nr 11 w Łodzi;

Miłosza Kierasia, Szkoła Podstawowa nr 172 w Łodzi, kl. Vb.

Oraz sześć równorzędnych wyróżnień dla:

Franciszka Bujacza, Szkoła Podstawowa nr 3 w Pabianicach, kl. IV;

Darii Kręc, Szkoła Podstawowa nr 3 w Pabianicach, kl. VId;

Bartłomieja Lubiatowskiego, Szkoła Podstawowa nr 11 w Łodzi, kl. VIc;

Michała Cychnera, Szkoła Podstawowa nr 141 w Łodzi, kl. IVa;

Jana Sztranka, Szkoła Podstawowa nr 3 w Pabianicach, kl. VId;

Jagody Kowalczyk, Szkoła Podstawowa nr 172 w Łodzi, kl. IVb.

W kategorii II tzn. prac uczniów szkół gimnazjalnych:

Pierwszą nagrodę przyznano: Natalii Biernackiej, Publiczne Gimnazjum nr 2 w Zgierzu, kl. Ia;

Drugą nagrodę: Szymonowi Piotr Kępniakowi, Publiczne Gimnazjum nr 4 w Zduńskiej Woli, kl. Ic;

Trzecią nagrodę: Zuzannie Masiarek, Publiczne Gimnazjum nr 15 w Łodzi, kl. IIe;

Jury przyznało jedno wyróżnienie w tej kategorii dla: Weroniki Matyi, Publiczne Gimnazjum nr 4 w Bełchatowie, kl. IIb.

 

Archiwum Państwowe w Łodzi przyznało pozaregulaminowe nagrody:

Wyróżnienia dyrektora APŁ dla:

Kacper Olszewski, Publiczne Gimnazjum nr 1 w Strykowie, kl. II

Kalina Gorzkiewicz, Szkoła Podstawowa nr 5 w Pabianicach, kl. VIa

Wyróżnienia sekretarza komisji

Zofia Frączkowska, Publiczne Gimnazjum w Kurowicach,

Dominika Przerywacz, Szkoła Podstawowa nr 3 w Pabianicach, kl. V

Wyróżnienia I-go stopnia dla szkół za zaangażowanie uczniów:

Wyróżnienia II-go stopnia dla szkół za zaangażowanie uczniów:

Wszystkim nagrodzonym oraz uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych badaniach genealogicznych.

Organizatorzy konkursu.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-05-23
Data publikacji:2016-05-23
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Wojciech Kowaluk
Liczba odwiedzin:1754