W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019 r. Archiwum Państwowego w Łodzi w Elektroniczne Zarządzanie Dokumentacją prosimy o składanie wniosków na brakowanie dokumentacji niearchiwalnej w postaci elektronicznej.

Zajęcia archiwalne w APŁ

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
11 kwietnia 2016

W dniach 1 i 8 kwietnia 2016 r. pracownię Archiwum Państwowego w Łodzi przy al. Kościuszki 121 odwiedzili studenci I roku Historii Sztuki na Uniwersytecie Łódzkim pod opieką dr Agnieszki Świętosławskiej. Zostały zorganizowane dla nich zajęcia archiwalne, które poprowadzili pracownicy Oddziału III, starsi archiwiści Anna Kaniewska i Tomasz Walkiewicz.

W pierwszej części spotkania A. Kaniewska przedstawiła pokaz multimedialny, za pomocą którego scharakteryzowała: historię, organizację, zadania APŁ oraz zasady korzystania z materiałów archiwalnych w pracowni naukowej. Wyjaśniła także zebranym podstawowe pojęcia z zakresu archiwistyki (materiały archiwalne, zasób i zespół archiwalny, jednostka archiwalna).

W drugiej części zajęć T. Walkiewicz omówił zasób APŁ ze szczególnym uwzględnieniem zespołów archiwalnych dotyczących tematyki sztuki (architektura i urbanistyka, instytucje sztuki, artyści plastycy). Prelekcji towarzyszył pokaz materiałów archiwalnych. Następnie scharakteryzował pomoce ewidencyjno-informatyczne, dostępne w pracowni naukowej i w internecie oraz udzielił porad na temat sposobów wyszukiwania dokumentacji architektonicznej w zasobie APŁ.

Autor: AKA/TWA

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-04-11
Data publikacji:2016-04-11
Osoba sporządzająca dokument:AKA/TWA
Osoba wprowadzająca dokument:Wojciech Kowaluk
Liczba odwiedzin:2042