Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych Archiwum Państwowe w Łodzi wprowadziło klauzulę informacyjną, która jest dostępna na stronie BIP APŁ.

Nowy zbiór fotografii w zasobie APŁ

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
19 listopada 2015

W dniu 18 listopada br. Archiwum Państwowe w Łodzi pozyskało nowy zbiór fotografii, negatywów i diapozytywów, powstałych w latach 60. i 70. w wyniku działalności zawodowej i hobbystycznej Pana Mariana Wieczorka, projektanta Biura Projektów Kolejowych w Łodzi.
Pan Marian, prywatnie pasjonat fotografii, zdecydował się przekazać Archiwum swoje zbiory, na które składają się m.in. zdjęcia Łodzi i okolic, relacje z wycieczek po Polsce i Europie wraz z PTTK oraz fotografie dokumentujące jego pobyt służbowy w Misuracie i Tobruku (Libia).

Po podpisaniu umowy darowizny Pan Marian wraz z córką, Panią Wiesławą, zwiedzali magazyny archiwalne i Pracownię Konserwacji w siedzibie APŁ przy al. Kościuszki 121. Starszy Archiwista- Elżbieta Czajka, oprowadzając przemiłych Gości, przybliżyła historię naszej siedziby oraz przechowywany w niej zasób, a fotograf- Piotr Sikora udokumentował na zdjęciach te wydarzenia.
Panu Marianowi, naszemu darczyńcy, jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Autor: IZU

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-11-19
Data publikacji:2015-11-19
Osoba sporządzająca dokument:IZU
Osoba wprowadzająca dokument:Wojciech Kowaluk
Liczba odwiedzin:2168