W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019 r. Archiwum Państwowego w Łodzi w Elektroniczne Zarządzanie Dokumentacją prosimy o składanie wniosków na brakowanie dokumentacji niearchiwalnej w postaci elektronicznej.

Zajęcia dla uczniów w APŁ

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
29 stycznia 2019

W dniu 29 stycznia 2019 r. w siedzibie Archiwum Państwowego w Łodzi przy Pl. Wolności 1, starszy kustosz Agnieszka Janik przeprowadziła, z uczniami klasy szóstej ze Szkoły Podstawowej nr 113 w Łodzi, lekcję w formie pogadanki, wzbogaconą prezentacją multimedialną pod tytułem: „Łódź – nasze miasto. Tworzymy mapę miasta”.

W trakcie zajęć przyszli kartografowie i geodeci, dowiedzieli się: czym się różnią mapa od planu i weduty, kim są kartografowie i geodeci, jak narysować prosty plan fragmentu miasta. W czasie lekcji uczniowie zapoznali się z historią Łodzi oraz dowiedzieli się jak i dlaczego nasze miasto rozrastało się tak szybko. Mogli porównać historyczne plany i zobaczyć czym się różni dzisiejsza Łódź od tej z początku i końca XIX wieku.

Uczniowie weszli także na wieżę zegarową ratusza oraz zwiedzili dawną sale posiedzeń Rady Miejskiej, gdzie obecnie znajduje się czytelna.

Autor: AGJ

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-01-29
Data publikacji:2019-01-29
Osoba sporządzająca dokument:AGJ
Osoba wprowadzająca dokument:Wojciech Kowaluk
Liczba odwiedzin:259