Lekcje archiwalne dla uczniów w APŁ

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
30 października 2018

W dniach 22 i 29 października 2018 r., w sali konferencyjno-wystawienniczej APŁ przy pl. Wolności 1, odbyły się zajęcia archiwalne pt. „Tadeusz Kościuszko – polski bohater narodowy”. Podczas zajęć kustosz Archiwum, Tomasz Walkiewicz, przedstawił życie i działalność Tadeusza Kościuszki oraz tradycje obchodów uroczystości kościuszkowskich w XIX i XX w. Wyjaśnił również fenomen popularności Tadeusza Kościuszki w społeczeństwie polskim.

Prelekcji towarzyszył pokaz multimedialny i prezentacja oryginalnych dokumentów z zasobu APŁ, związanych z tematyką lekcji. Uczestnikami zajęć byli uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobryszycach i Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bloku Dobryszyce (22 października) oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lubiankowie (29 października).

Uczniowie szkoły w Lubiankowie zapoznali się również z historią siedziby Archiwum przy pl. Wolności 1 (dawny budynek ratusza miejskiego) i weszli na jego wieżę. Tę część zajęć archiwalnych poprowadziła starszy kustosz Agnieszka Janik.

Autor: TWA

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-10-30
Data publikacji:2018-10-30
Osoba sporządzająca dokument:TWA
Osoba wprowadzająca dokument:Wojciech Kowaluk
Liczba odwiedzin:749