Jesteś tutaj: Start / Aktualności / Lekcja w APŁ

Lekcja w APŁ

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
11 lipca 2018

W dniu 15 czerwca  2018 r. w siedzibie Archiwum Państwowego w Łodzi przy Pl. Wolności 1, starszy kustosz Agnieszka Janik przeprowadziła, z uczniami z gimnazjalistami z Parzęczewa, lekcję w formie pogadanki, wzbogaconą prezentacją multimedialną pod tytułem: „Archiwum jest fajne”. Bohaterami przeprowadzonych zajęć były: archiwum, ratusz.

Gimnazjalistom towarzyszyli: nauczycielka historii Małgorzata Rakowska, Wójt Gminy Parzęczew Ryszard Nowakowski, Przewodniczący Rady Gminy Władysław Krawczyk, Proboszcz Parafii w Parzęczewie ks. Kanonik Jerzy Serwik oraz dyrekcja Szkoły Podstawowej w Parzęczewie Agnieszka Graczyk i Małgorzata Gosińska.  
Słuchacze dowiedzieli się: co to jest archiwum, dlaczego jest w nim tyle różnych dokumentów. Zapoznali się z także z dokumentem lokacyjnym Parzęczewa przechowywanym w zasobie archiwum Państwowego w Łodzi, wystawionym przez króla Zygmunta I w 1539 roku, w którym potwierdzał on lokowanie miasta na prawie niemieckim przez króla Władysława Jagiełłę. Na koniec zajęć goście weszli na wieżę zegarową ratusza oraz zwiedzili dawną sale posiedzeń Rady Miejskiej obecnie czytelnię.

Autor: AGJ

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-07-11
Data publikacji:2018-07-11
Osoba sporządzająca dokument:AGJ
Osoba wprowadzająca dokument:Wojciech Kowaluk
Liczba odwiedzin:813