Szkolenie dla pracowników UMŁ

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
3 lipca 2018

W dniach 13.06. i 19.06.2018 r. odbyło się w siedzibie Archiwum Państwowego w Łodzi, przy Pl. Wolności 1 szkolenie dla pracowników Urzędu Miasta Łodzi związane z korzystaniem z dokumentacji archiwalnej przydatnej w postępowaniach prowadzonych przez UMŁ.

Na bazie przeprowadzonych ankiet w UMŁ pracownicy Archiwum przygotowali cztery panele tematyczne, w których poruszono tematykę związaną z charakterystyką materiałów archiwalnych, propozycjami dotyczącymi konstrukcji pism oraz wskazówkami związanymi z ich udostępnianiem na portalach internetowych jak i w Czytelniach Archiwum.

Temat spotkania brzmiał Realizacja pism Urzędu Miasta Łodzi w ramach prowadzonych postępowań w oparciu o materiały archiwalne przechowywane w Archiwum Państwowym w Łodzi.

Zajęcia zostały przeprowadzone przez pracowników naszego Archiwum Pana Dyrektora dr Macieja Janika, Elżbietę Czajkę, Bartosza Góreckiego, Wojciecha Kowaluka oraz Adama Lajdenfrosta.

Mamy nadzieję, że nasza „pilotażowa” inicjatywa, w późniejszym okresie czasu, na bazie zdobytych doświadczeń pozwoli na opracowanie jednolitych ram i zasad funkcjonowania współpracy pomiędzy Archiwami Państwowymi a zainteresowanymi jednostkami administracji publicznej, których działania opierają się m.in. na realizowaniu spraw w oparciu o dokumenty przechowane w archiwach.

Bardzo dziękujemy pracownikom UMŁ za wzięcie udziału w spotkaniu.

Autor: BG

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-07-03
Data publikacji:2018-07-03
Osoba sporządzająca dokument:BG
Osoba wprowadzająca dokument:Wojciech Kowaluk
Liczba odwiedzin:1318