Zebranie naukowe

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
15 maja 2018

Dnia 11 maja 2018 r. w sali konferencyjno-wystawienniczej Archiwum Państwowego w Łodzi przy pl. Wolności 1 odbyło się zebranie naukowe, na którym został przedstawiony referat Jacka Hermana pt. "Towarzystwa i organizacje społeczno-polityczne w województwie łódzkim w latach 1952-1989. Organizacja i działalność".

W dalszej części zebrania zostało wygłoszonych kilka komunikatów.

Dyrektor Piotr Zawilski zdał relację z międzynarodowej konferencji zorganizowanej przez Międzynarodowe Centrum Kultury i Rosyjską Federalną Agencję Archiwalną pt. Pierwsza wojna światowa i jej konsekwencje dla jeńców i ludności cywilnej, która odbyła się w Moskwie w dniach 10-11 kwietnia 2018 r.

Następnie Andrzej Drakoniewicz i Piotr Strembski przedstawili działalność, budowę i funkcjonowanie Brandenburskiego Głównego Archiwum Krajowego w Poczdamie (Brandenburgisches Landshauptarchiv), które zwiedzili w dniach 25-27 kwietnia 2018 r.

Jako kolejna prelegentka głos zabrała Elżbieta Czajka, która zrelacjonowała pobyt w Archiwum Narodowym w Pradze i Muzeum Żydowskim w Pradze, w których przeprowadziła kwerendę do projektu naukowego dotyczącego praskich Żydów wywiezionych do Getta Łódzkiego.

Na zakończenie zebrania dwa komunikaty wygłosił Andrzej Wróbel, kierownik Oddziału w Tomaszowie Mazowieckim Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim. Dotyczyły one jego udziału w konferencji pt. Pierwsze dni niepodległości (Białystok, 14-16 marca 2018 r.) oraz V Ogólnopolskiej Konferencji Ochrony Dóbr Kultury. Bezpieczeństwo dóbr kultury, (Olsztyn, 25 kwietnia 2018 r.).

Autor: W.K.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-05-15
Data publikacji:2018-05-15
Osoba sporządzająca dokument:W.K.
Osoba wprowadzająca dokument:Wojciech Kowaluk
Liczba odwiedzin:1109