W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019 r. Archiwum Państwowego w Łodzi w Elektroniczne Zarządzanie Dokumentacją prosimy o składanie wniosków na brakowanie dokumentacji niearchiwalnej w postaci elektronicznej.

Wyniki konkursu "Namaluj mnie"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
8 maja 2018

W Archiwum Państwowym w Łodzi w dniu 7 maja 2018 r. odbyło się posiedzenie jury konkursu plastycznego pt. „Namaluj mnie”, organizowanego przez: Archiwum Państwowe w Łodzi i Atlas sp. z o. o.

Zgodnie z założeniami organizatorów warunkiem uczestnictwa w konkursie było stworzenie plakatu, w technice dowolnej za wyjątkiem metod komputerowych, przedstawiającego ratusz łódzki – siedzibę Archiwum, ewentualnie pracę zatrudnionych w nim ludzi.

W skład jury konkursowego zostały powołane następujące osoby:

  • p. prof. Mariusz Łukawski prorektor do spraw nauczania Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi;
  • p. Elżbieta Czajka kustosz w Archiwum Państwowym w Łodzi;
  • p. Tomasz Walkiewicz kustosz w Archiwum Państwowym w Łodzi.

Na przewodniczącego  składu sędziowskiego organizatorzy powołali  p. prof. Mariusz Łukawskiego prorektora ds. nauczania ASP.

Jury uzupełniła p. Agnieszka Janik, starszy kustosz APŁ, która została jego sekretarzem, bez prawa głosu w obradach.

Konkurs plastyczny „Namaluj mnie” został ogłoszony 6 marca 2018 r. i był skierowany do uczniów szkół podstawowych. W okresie od 16 do 27 kwietnia br. zostało przyjętych 130 prac konkursowych w dwóch kategoriach. W kategorii I (klasy I-III) przyjęto 61 prac, natomiast w kategorii II (klasy IV-VII) – 69.  Po sprawdzeniu nadesłanych prac okazało się, że 6 nie spełniało warunków konkursu (3 +3), co dyskwalifikowało je z udziału w konkursie. Ostatecznie ocenie zostało poddanych 123 prace.

Jury w pierwszym etapie wybrało 45 prac:

Kategoria I - Klasy I-III

  1. Antoni Bartoszewki, Prywatna Szkoła Podstawowa „Scholasticus” w Łodzi, kl. IIIa
  2. Kamil Eksterowicz, Prywatna Szkoła Podstawowa „Scholasticus” w Łodzi, kl. IIIa
  3. Gabriela Tadeusiak, Prywatna Szkoła Podstawowa „Scholasticus” w Łodzi, kl. IIIa
  4. Nikodem Dzikorski, SP nr 193 w Łodzi, kl. IIIc 
  5. Zuzanna Bogołębska, SP nr 193 w Łodzi, kl. IIIc
  6. Wiktoria Groblewska, SP nr 153 w Łodzi, kl. IIa
  7. Weronika Frączak, SP nr 153 w Łodzi, kl. IIa
  8. Martyna Grzelak, SP nr 153 w Łodzi, kl. IIa
  9. Paulina Krupińska, Katolicka Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Łodzi , kl. II
  10. Amelia Mielczarek, Fundacja Oświatowa „Nasza Szkoła” w Łodzi, kl. III
  11. Zuzanna Szewczyk, Fundacja Oświatowa „Nasza Szkoła” w Łodzi, kl. III 
  12. Adam Czech, Fundacja Oświatowa „Nasza Szkoła” w Łodzi, kl. I
  13. Zofia Piotrowska, Fundacja Oświatowa „Nasza Szkoła” w Łodzi, kl. I
  14. Sara Włodarczyk, Prywatna Szkoła Podstawowa „Scholasticus”w Łodzi, kl. II
  15. Zuzanna Sálayi, SP nr 65 w Łodzi, kl. IIIc

Kategoria II - Klasy IV-VII

  1. Hanna Wiktorska, SP nr 193 w Łodzi kl. VIb
  2. Bartosz Rybak, SP nr 193 w Łodzi kl. VIb
  3. Emilia Wrzesińska, SP nr 193 w Łodzi kl. VIIb
  4. Weronika Dzieniakowska, SP w Lutomiersku kl. VIIa
  5. Karolina Podsiadło, SP nr 10 w Łodzi, kl. IVb
  6. Wiktor Wachowiec, SP nr 10 w Łodzi, kl. Vb
  7. Zuzanna Olszewska, SP nr 101 w Łodzi, kl. IVb
  8. Adam Goldsztajn, SP nr 202 w Łodzi, kl. IVb
  9. Zuzanna Golis, SP nr 37 w Łodzi, kl. IVc
  10. Amelia Grzybowska, SP nr 37 w Łodzi, kl. IVc
  11. Juliusz Gawrysiak, SP nr 37 w Łodzi, kl. IVc
  12. Andrzej Strasik, SP nr 2 w Strykowie, kl. VI
  13. Adam Jarmusz, SP nr 2 w Strykowie, kl. IVb
  14. Weronika Waliszewska, SP nr 193, kl. VIIa
  15. Fryderyk Kuźma, Katolicka Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Łodzi, kl. V
  16. Olga Buksińska, Fundacja Oświatowa „Nasza Szkoła” w Łodzi, kl. VII
  17. Magdalena Pąśko, SP nr 199 w Łodzi, kl. Vb
  18. Aleksandra Chruścińska, SP nr 199 w Łodzi, kl. V
  19. Milena Sobka, SP nr 199 w Łodzi, kl. VIb
  20. Pola Porczyńska, Fundacja Oświatowa „Nasza Szkoła” w Łodzi, kl. IVa

Spośród nich wyłoniło następujących laureatów:

w kategorii I tzn. prac uczniów klas I-III  szkół podstawowych:

pierwszą nagrodę dla Zofii Piotrowskiej, Fundacji Oświatowej „Nasza Szkoła” w Łodzi, kl. I;

drugą nagrodę: Zuzanny Szewczyk, Fundacji Oświatowej „Nasza Szkoła” w Łodzi, kl. III;

trzecią nagrodę: Pauliny Krupińskiej, Katolickiej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Łodzi, kl. II;

  • oraz pięć równorzędnych wyróżnień dla:

Sary Włodarczyk, Prywatna Szkoła Podstawowa „Scholasticus” w Łodzi, kl. II;

Antoniego Bartoszewskiego, Prywatna Szkoła Podstawowa „Scholasticus” w Łodzi kl. IIIa;

Kamila Eksterowicza, Prywatna Szkoła Podstawowa „Scholasticus” w Łodzi, kl. IIIa

Zuzanny Salayi, Szkoła Podstawowa nr 65 w Łodzi, kl. IIIc;

Adama Czecha, Fundacji Oświatowej „Nasza Szkoła” w Łodzi, kl. I.

W kategorii IItzn. prac uczniów klas IV-VII szkół podstawowych:

pierwszą nagrodę przyznano: Weroniki Waliszewskiej, Szkoła Podstawowa nr 193 w Łodzi, kl. VIIa;

drugą nagrodę: Adama Jarmusza, Szkoła Podstawowa nr 2 w Strykowie, kl. IVa;

trzecią nagrodę: Karoliny Podsiadło, Szkoła Podstawowa nr 10 w Łodzi, kl. IVb;

  • oraz pięć równorzędnych wyróżnień dla:

Magdaleny Pąśko, Szkoła Podstawowa nr 199 w Łodzi, kl. V;

Mileny Sobki, Szkoła Podstawowa nr 199 w Łodzi, kl. VI;

Weroniki Dzieniakowskiej, Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Lutomiersku kl. VIIa;

Andrzeja Strasika, Szkoła Podstawowa nr 2 w Strykowie, kl. VI;

Olgi Buksińskiej, Fundacji Oświatowej „Nasza Szkoła” w Łodzi, kl. VII;

 Dodatkowo Dyrektor Archiwum Państwowego w Łodzi p. Piotr Zawilski oraz sekretarz jury p. Agnieszka Janik przyznali wyróżnienia następującym uczniom oraz szkołom:

Wyróżnienia dyrektora APŁ

Kategoria I - Klasy I-III

  1. Helena Split, Prywatna Szkoła Podstawowa „Scholasticus”, kl. IIIa
  2. Artur Szczepaniak, Prywatna Szkoła Podstawowa „Scholasticus”, kl. IIIa
  3. Amelia Mielczarek, Fundacja Oświatowa „Nasza Szkoła”, kl. III

Kategoria II - Klasy IV-VII

  1. Juliusz Gawrysiak, SP nr 37 w Łodzi, kl. IVc
  2. Paulina Tygielska, SP nr 30 w Łodzi, kl. Vb
  3. Filip Sołdon, Fundacja Oświatowa „Nasza Szkoła”, kl. IVa

Wyróżnienie sekretarza jury

Kategoria I - Klasy I-III

  1. Zuzanna Bogołębska, SP nr 193 w Łodzi, kl. IIIc
  2. Kinga Szczepuła, SP nr 65, kl. IIIc
  3. Adam Dębski, Prywatna Szkoła Podstawowa „Scholasticus”, kl. IIIa

Kategoria II - Klasy IV-VII

  1. Martyna Maciejczyk, SP nr 193 w Łodzi kl. VIIb
  2. Dominik Woźniak, SP nr 175 w Łodzi, kl. VIIb

Wyróżnienia dla szkół za zaangażowanie uczniów:

I-go stopnia 

- Prywatna Szkoła Podstawowa  „Scholasticus” w Łodzi

II-go stopnia

– Szkoła Podstawowa nr 193 w Łodzi

– Szkoła Podstawowa nr 153 w Łodzi

Wyróżnienie za makietę

Ryszard Nowak, Prywatna Szkoła Podstawowa „Scholasticus”, kl. IIIa.

Wszystkim nagrodzonym oraz uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

Jednocześnie organizatorzy konkursu zapraszają laureatów na uroczystość wręczenia nagród w dniu 18 maja 2018 r. o godz. 12OO w budynku Ratusza przy pl. Wolności 1.

 Agnieszka Janik - sekretarz jury  

Autor: AGJ

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-05-08
Data publikacji:2018-05-08
Osoba sporządzająca dokument:AGJ
Osoba wprowadzająca dokument:Wojciech Kowaluk
Liczba odwiedzin:1100