W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019 r. Archiwum Państwowego w Łodzi w Elektroniczne Zarządzanie Dokumentacją prosimy o składanie wniosków na brakowanie dokumentacji niearchiwalnej w postaci elektronicznej.

Prelekcja dla pracowników Muzeum POLIN i ŻIH

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
17 maja 2016

W dniu 16 maja 2016 r. Archiwum Państwowe w Łodzi przy al. Kościuszki 121 odwiedzili pracownicy Żydowskiego Instytutu Historycznego i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Starszy archiwista, Tomasz Walkiewicz, zapoznał ich z historią, organizacją i zadaniami łódzkiego Archiwum. Przedstawił zasady samodzielnego korzystania z materiałów archiwalnych i pomoce ewidencyjno-informacyjne dostępne w pracowni naukowej i internecie. Następnie przybliżył dzieje Żydów łódzkich i omówił akta dotyczące tematyki żydowskiej przechowywane w zasobie APŁ. Prelekcji towarzyszył pokaz multimedialny oraz prezentacja oryginalnych dokumentów i publikacji książkowych Archiwum dotyczących omawianej tematyki.

W dalszej części spotkania Piotr Strembski, kierownik Oddziału Konserwacji i Reprografii, udzielił odpowiedzi na pytania gości związane z digitalizacją zasobu archiwalnego.

Autor: TWA

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-05-17
Data publikacji:2016-05-17
Osoba sporządzająca dokument:TWA
Osoba wprowadzająca dokument:Wojciech Kowaluk
Liczba odwiedzin:1929