W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019 r. Archiwum Państwowego w Łodzi w Elektroniczne Zarządzanie Dokumentacją prosimy o składanie wniosków na brakowanie dokumentacji niearchiwalnej w postaci elektronicznej.

Warsztaty w APŁ

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
16 maja 2016

W dniach 10 i 12 maja 2016 r. odbyły się w APŁ jednodniowe warsztaty poświęcone odczytywaniu i tłumaczeniu materiałów archiwalnych powstałych w trakcie działalności kancelarii rosyjskiej. Uczestniczyło w nich 17 osób z archiwów w: Białymstoku, Katowicach, Radomiu, Toruniu oraz przedstawiciele Archiwum Akt Nowych, Archiwum Głównego Akt Dawnych i Archiwum Państwowego w Warszawie.

W trakcie zajęć czytano, a także transliterowano teksty z różnych zespołów powstałych w latach 1867-1914. Przybyli zmierzyli się z aktami: stanu cywilnego różnych wyznań, notarialnymi, Policmajstra m. Łodzi, Rady Opieki Społecznej Guberni Piotrkowskiej, Rządu Gubernialnego Piotrkowskiego, Sądu Okręgowego Piotrkowskiego, Urzędu Gubernialnego Piotrkowskiego do Spraw Włościańskich i Zarządu Żandarmerii Guberni Piotrkowskiej.

Uczestnicy warsztatów zgodnie podkreślali potrzebę organizowania tego typu spotkań – już nie tylko jednodniowych – w przyszłości. Kolejni archiwiści będą mieli okazję szkolić się w zakresie neografii rosyjskiej 13 września 2016 r.

Autor: M.J.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-05-16
Data publikacji:2016-05-16
Osoba sporządzająca dokument:M.J.
Osoba wprowadzająca dokument:Wojciech Kowaluk
Liczba odwiedzin:1878